Scanbit вже в Telegram! Доєднуйтесь, щоб бути в курсі новин та вигідних пропозиційScanbit вже в Telegram! Доєднуйтесь, щоб бути в курсі новин та вигідних пропозицій

Україна має намір повністю легалізувати криптовалюти до 2025 року за чіткими правилами

Україна може легалізувати на початку 2025 року криптовалюти, дотримуючись стандартних правил оподаткування та не пропонуючи податкових пільг.

Україна збирається провести законну легалізацію криптовалют на початку 2025 року, за словами Данила Гетманцева, голови податкового комітету Верховної Ради, однак у законодавстві не буде жодних податкових пільг.

Передбачається, що законопроєкт, який наразі знаходиться на етапі розгляду, буде доопрацьований до початку 2025 року в співпраці з Національним банком України (НБУ) та Міжнародним валютним фондом (МВФ). Основна мета законопроєкту - регулювання цифрових активів з урахуванням забезпечення фіскального нагляду.

Всупереч поширеним раніше спекуляціям щодо можливості запровадження податкових пільг, в рамках легалізованої системи діятимуть стандартні правила оподаткування, характерні для торгівлі цінними паперами, тобто весь прибуток від криптовалютних транзакцій оподатковуватиметься при конвертації у фіатну валюту.

 Ухвалення рішення про легалізацію криптовалют в Україні дотримуватиметься світових стандартів і сприятиме перетворенню країни на потенційний центр для регульованої торгівлі цифровими активами у Східній Європі.

Законодавча робота над законопроектом

Спеціальна робоча група доопрацьовує законопроєкт про легалізацію діяльності з криптовалютами, який, за словами Гетманцева, має бути готовий до першого читання в парламенті в першому кварталі 2025 року.

Це законодавство має регламентувати операції з цифровими активами, фокусуючись на фінансовій стабільності та заходах боротьби з протидії відмиванню грошей (AML), щоб створити прозору та юридично безпечну основу для бізнесу та інвесторів, які мають справу з цифровими активами.

Під час конфлікту між Україною та Росією узаконення криптовалют може забезпечити українцям регульований доступ до фінансової підтримки, убезпечити їхні активи від інфляції та полегшити транскордонні транзакції, не спираючись на традиційні банківські системи, які можуть працювати з перебоями у воєнний час. Криптовалюти вже використовуються для гуманітарної допомоги, пожертвувань та фінансової підтримки під час криз.

Прийняття нового законодавства також збігається зі зростанням децентралізованих фінансів (DeFi) у Східній Європі, яка вже отримала понад 499 мільярдів доларів криптовалют у період з липня 2023 року по червень 2024 року, згідно з дослідженням аналітичної агенції Chainalysis.

Жодних податкових пільг

Гетьманцев уточнив, що криптовалютні прибутки будуть оподатковуватися на капітал при конвертації у фіатну валюту, додавши, що комітет «з обережністю ставиться до податкових пільг, оскільки вони можуть бути використані для ухилення від сплати податків на традиційних ринках».

Цей підхід комітету має на меті обмежити ризики ухилення від сплати податків, одночасно запевняючи, що доходи від фінансової діяльності, пов'язаної з криптовалютами, будуть спрямовані на блага країни та її уряду.

У Марокко легалізують всі криптовалюти

У той час як Україна прагне врегулювати цифрові активи, інші країни роблять аналогічні кроки. Зокрема, незважаючи на заборону цифрових активів у 2017 році, Марокко планує узаконити всі цифрові валюти, зокрема, центральний банк країни, Bank Al-Maghrib, розробляє проект закону про регулювання криптовалют.

Керівник марокканського центрального банку Абделлатіф Джуахрі повідомив, що «проект закону» зараз знаходиться «в процесі прийняття», що було оголошено одночасно зі зростанням курсу Bitcoin.Банк Al-Maghrib також вивчає можливість створення цифрової валюти центрального банку, щоб оцінити, як вона може «сприяти досягненню певних цілей державної політики».