Криптокартки: огляд криптовалютних карток для українців
Вартість Біткоїна, ключового гравця крипторинку, продовжує бити всі рекорди — станом на другу половину листопада 2024 року курс монети майже сягає $100 тис. Таке стрімке зростання Біткоїна, як флагмана індустрії, тягне за собою зростання всього ринку та посилює і без того значний інтерес до криптовалют з боку інвесторів і трейдерів.
Україна посідає одну з провідних позицій у глобальному індексі прийняття криптоактивів, маючи потенціал одного з топових криптохабів у Східній Європі. І одним із проявів цього є впровадження криптовалютних карток, які зʼявилися ще у 2022 році. Криптокартка для українців — це платіжна картка, яка дозволяє оплачувати криптою вартість товарів і послуг скрізь, де підтримується безготівкова оплата.
У сьогоднішній статті — повний огляд найкращих криптовалютних карток в Україні та субʼєктивні оцінки від наших експертів.
Рейтинг криптокарток в Україні
Сьогодні для українців доступна досить широка різноманітність криптовалютних карток — усі вони дозволяють розраховуватися криптою у повсякденному житті. Такі картки є аналогом класичних банківських карток — з них списуються гроші за покупку і в момент оплати конвертуються у фіатну валюту.
Давайте розглянемо топові криптовалютні картки для українців: їхні платіжні системи, валюти, що підтримуються, та експертні оцінки нашої команди.
Назва | Платіжна система | Фіат | Оцінка Scanbit |
---|---|---|---|
WeldCard | Mastercard | UAH | 10 |
Trustee | Mastercard | EUR | 10 |
CardB | Visa | USD, EUR | 9.5 |
ByBit | Mastercard | EUR, USD | 9 |
Nexo | Mastercard | EUR, GBP, USD | 9 |
WhiteBit | Mastercard | UAH | 8.5 |
Wirex Card | Visa | EUR, USD, GBP | 8 |
WeldCard
Weld Card — одна з найкращих криптовалютних карток від українського стартапу Weld Money, яка орієнтована саме на українських користувачів. Вона є дебетовою карткою, яка працює через платіжну систему Mastercard. Weld Card підтримує лише українську гривню та працює виключно на території України, а з криптовалют для роботи доступний лише USDT.
Як відкриття, так і обслуговування цієї картки є абсолютно безплатним для користувачів. Якщо говорити про комісії, то поповнення Weld Card здійснюється з 0%, процес конвертації забирає до 3%, а за зняття готівки доводиться платити 1.5% + 5 грн. Ліміти транзакцій для Weld Card обмежуються 10 000 грн щодобово та 100 000 грн щомісячно. А ось ліміт на переведення коштів у готівку не вказаний.
Однією з головних переваг Weld Card є те, що це виключно гривнева криптовалютна картка, що найкраще підходить для користувачів з України. Картка пропонує просту та зручну верифікацію через платформу «Дія», а також інтегрується з платіжними сервісами Apple Pay та Google Pay. Хорошим моментом є також те, що для здійснення розрахункових операцій використовується рахунок на біржі Huobi або WhiteBit.
Trustee
Trustee Card — чудова криптокартка від українського криптосервісу Trustee Plus, яка є дебетовою карткою та працює на базі платіжної системи Mastercard. З фіатних валют ця картка підтримує роботу тільки з євро, а з криптовалют — з Біткоїном, Ефіріумом та Тезером. Доступна криптокартка в Україні, Казахстані, а також у країнах Європейської економічної зони.
Відкриття картки не є безплатним — користувачі на старті мають заплатити 10 євро, а ось обслуговування картки є повністю безплатним. Щодо комісій, то поповнення криптокартки здійснюється з 0%, конвертація — 0.5%, а зняття готівки — 1.5%+1 євро. Ліміти Trustee Card розподіляються таким чином: ліміт транзакції становить 5000 євро, денний ліміт — 5000 євро, місячний ліміт — 50 000 євро, щоденний ліміт на переведення в готівку коштів — 2000 євро, щомісячний ліміт на переведення в готівку коштів — 20 000 євро.
Серед ключових переваг криптокартки Trustee можна виділити швидке та просте оформлення, зручну верифікацію користувача через сервіс «Дія», поповнення балансу за допомогою Binance Pay, інтеграцію з сервісами Apple Pay та Google Pay для ще кращого досвіду користувача.
CardB
CardB — дебетова криптокартка, яка працює в партнерстві з Binance Pay і є віртуальною карткою. Головна платіжна система — Visa, а працює вона в Україні, Молдові, Азербайджані, Вірменії та деяких інших країнах. CardB працює з доларом та євро, а серед криптовалют підтримує Біткоїн, Ефіріум та Тезер.
Щодо вартості криптовалютної картки, то її відкриття є безплатним у базовому плані, а в рамках інших планів становить $1. Якщо ми говоримо про платні рівні підписки, то за обслуговування користувачі платять $1 щомісяця. Поповнення картки є безплатним через Binance Pay, а інші способи можуть стягувати комісію до 1%. За переведення в готівку коштів доведеться заплатити до 2% комісії. Ліміти CardB залежать від обраного тарифного плану, а максимальний ліміт на зняття готівки складає до $15 000 на місяць.
Серед переваг цієї криптокартки є підтримка Binance Pay, лояльні комісії, гнучкі ліміти.
ByBit
Bybit Card — ще одна гідна дебетова криптовалютна картка, випущена криптобіржею Bybit, яка функціонує на базі платіжної системи Mastercard. Користуватися цим платіжним інструментом можуть користувачі країн, що входять до Європейської економічної зони, а також жителі Великобританії. З фіатних валют Bybit Card підтримує євро та фунт стерлінгів, а з цифрових монет — BTC, ETH, XRP, USDT та USDC.
Хорошою новиною є те, що за відкриття та обслуговування картки користувачі не повинні нічого платити — криптокартка Bybit у цьому плані є повністю безплатною. Також користувачі не повинні сплачувати комісію за поповнення картки, а от комісія за конвертацію складає 0.5%. Зняття з картки готівки також не є безплатним — комісія за цю операцію становить 1.5% + 1 євро. Щодобові та щомісячні ліміти для транзакцій з Bybit Card не вказані.
Серед переваг криптовалютної картки Bybit Card можна назвати відносно лояльні комісії та інтеграцію з Apple Pay та Google Pay, а також той факт, що ця картка є фізичним платіжним інструментом.
Nexo
Nexo Card — чудова кредитна криптовалютна картка від платформи Nexo, яка працює на базі платіжної системи Mastercard. Для користувачів картки доступні євро і фунт стерлінгів, а серед криптовалют — BTC, ETH, USDT, USDC та інші активи. Користуватися карткою можна у Великій Британії та країнах Європейської економічної зони.
Криптокартка Nexo повністю безплатна в обслуговуванні, а також користувачі не повинні нічого платити за її відкриття. Комісія за поповнення становить 0%, за конвертацію — 0% (за умови здійснення транзакцій на суму до 20 000 євро на місяць), за зняття готівки — 0%. Ліміт на переведення в готівку становить 10 000 євро щомісяця.
Nexo Card пропонує велику кількість переваг для користувачів. Однією з найкращих особливостей картки є те, що користувачам надається можливість отримання кредиту в євро під заставу крипти. Також криптокартка підтримує понад 60 цифрових монет, пропонує кешбек 2%, а конвертація здійснюється повністю безплатно.
WhiteBit
WhiteBit Card — дебетова криптокартка, яка випущена криптовалютною біржею WhiteBit. Вона підтримує для роботи лише українську гривню, а серед криптовалют доступні Біткоїн, Ефіріум, USDT, а також нативний токен біржі WhiteBIT Token.
Криптокартка відкривається повністю безплатно, а розмір плати за обслуговування залежить від тарифного плану — $3 для стандартного тарифу та $4 для тарифу преміум. Також користувачі можуть придбати річний тариф за $24 чи $36 відповідно. Поповнення WhiteBit Card та конвертація здійснюються без комісії, а ось за зняття готівки треба заплатити комісію 2,5% для стандартного плану або 1,5% для плану преміум. Що стосується лімітів на транзакції та зняття готівки, то вони також залежать від тарифного плану.
Головні переваги WhiteBit Card — підключення до Apple Pay та Google Pay, низькі комісії, гнучкі ліміти для преміум плану, зручна конвертація, доступність як фізичної, так і віртуальної картки.
Wirex Card
Wirex Card — це одночасно і дебетова, і кредитна криптовалютна картка, яка працює на базі Mastercard. Дія платіжного інструменту поширюється на Велику Британію та країни Європейської економічної зони. Криптокартка підтримує євро, долар, фунт стерлінгів і дозволяє працювати з величезною кількістю цифрових активів, серед яких Біткоїн, Ефіріум, Лайткоїн та ще понад 50 криптовалют.
Відкриття, обслуговування та поповнення криптокартки Wirex є абсолютно безплатним, а ось за конвертацію активів доведеться заплатити до 2%. Що стосується зняття готівки, то переведення в готівку є безплатним у разі, якщо сума не перевищує 400 євро. Ліміти на грошові транзакції становлять 30 000 євро щодня та щомісяця, а ліміт на переведення в готівку грошей — 500 євро щодобово та 5000 євро щомісячно.
Серед головних переваг Wirex card — підтримка великої кількості цифрових активів, OTC-кредитування та кешбек до 8%.
Якщо ви замислюєтеся про те, щоб замовити криптокартку, вам слід уважно вивчити це питання. Ваше завдання полягає не тільки в тому, щоб вибрати відповідну криптовалютну картку, але й у тому, щоб повністю розібратися у всіх особливостях та нюансах цього платіжного інструменту.
Що таке криптовалютні картки та їхні переваги
Як ми вже говорили, криптовалютні картки фактично є платіжними картками, які надають користувачам можливість використовувати крипту для оплати товарів і послуг, а також для зняття готівки. Як правило, ці картки повʼязані з криптогаманцем або біржею, де користувач зберігає свої активи. Деякі криптовалютні картки випускаються у фізичному вигляді, а віртуальна криптокартка призначена для онлайн-оплат.
Ключові принципи роботи криптовалютних карток включають:
автоматичну конвертацію крипти в традиційну валюту на момент здійснення оплати;
інтеграцію з Visa чи Mastercard;
привʼязку до криптобіржі або криптосховища.
Що стосується переваг криптокарт, то вони є ефективними та вигідними для користувачів. Ці платіжні інструменти пропонують максимальну зручність розрахунків, відкривають доступ до міжнародних транзакцій, у багатьох випадках забезпечують зниження комісії, надають ефективний контроль користувачам за активами, а також допомагають заробляти завдяки кешбеку та бонусам.
Якщо говорити про особливості використання криптовалютних карток в Україні, то тут, мабуть, найважливішим моментом є правова база, яка легалізує використання криптовалют і створює основи для роботи криптосервісів. Також ключову роль відіграє величезна популярність крипти серед українців. Серед інших важливих моментів — місцеві криптобіржі, які пропонують криптокартки для платежів, та міжнародні криптокартки, які також є доступними для українських користувачів.
Чи можна розраховуватися криптовалютною карткою в Україні
Як уже було сказано, в Україні можна проводити оплату за товари чи послуги за допомогою криптовалютної картки. Як правило, такі криптокартки працюють через найпопулярніші платіжні системи — криптокартка мастеркард чи віза підтримується переважною більшістю банків та термінів. Іншими словами, якщо термінал приймає картки Visa та Mastercard, то він прийматиме і криптокартки на базі цих платіжних систем.
Хоча Україна фактично узаконила цифрові активи та визнала криптовалюту легальним фінансовим інструментом, пряма оплата криптою, як і раніше, обмежена, тому криптокартки стають ще зручнішими та кориснішими.
Ви, як користувач криптовалютної картки, повинні враховувати кілька важливих моментів: по-перше, вам може знадобитися заплатити додаткову комісію за конвертацію коштів, а по-друге, ви повинні постійно стежити за змінами у криптовалютному законодавстві та бути готовими до потенційних банківських обмежень.
Криптокартка Binance для українських біженців
Компанія Binance у 2022 році запустила Binance Refugee Card для українських біженців, які були змушені виїхати з території України через воєнні дії. Binance Card покликана допомагати переселеним українцям здійснювати чи отримувати криптоплатежі, а також здійснювати оплату за товари та послуги у місцях, що підтримують оплату карткою. Біженці, які подали заявку на отримання криптокартки Binance Refugee Card, отримали 225 BUSD протягом трьох місяців.
Як віртуальна, так і фізична картка Binance Card є повністю безплатними. Все, що мали зробити охочі отримати картку, — створити профіль на Binance, пройти повну верифікацію як громадянин України та вказати мобільний номер телефону з кодом будь-якої європейської країни.