Українські чиновники пройшли тренінг з відстеження криптовалют та віртуальних активів

Чиновники з України пройшли навчання з виявлення криптовалютних транзакцій через різні блокчейни за допомогою спеціалізованого аналітичного програмного забезпечення.

14 українських посадовців пройшли підвищення кваліфікації з питань розслідування фінансових злочинів нової генерації під час навчального курсу, що проходив з 14 по 17 листопада у Відні (Австрія).

Відповідно до звіту, опублікованого Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (OSEC), окремі посадовці регуляторних та правоохоронних органів з України пройшли навчання з передових методів та інструментів, необхідних для ефективного розслідування фінансових злочинів з використанням віртуальних активів.

OSEC об'єднує 57 країн-учасників з Європи, Азії та Північної Америки, які ставлять собі за мету вирішувати питання боротьби проти злочинів, пов'язаних з безпекою та іншими питаннями на глобальному рівні.

Курс був організований Офісом Координатора економічної та екологічної діяльності ОБСЄ у партнерстві з Управлінням Організації Об'єднаних Націй проти наркотиків та злочинності.

Ральф Ернст, виконуючий обов'язки координатора економіко-екологічної діяльності ОБСЄ, сказав, що тренінг допоміг підвищити протидію України фінансовим злочинам, зокрема, відмиванню коштів, отриманих злочинним шляхом. Він також додав:

"Зі збільшенням використання цифрових активів та криптовалют в Україні виникла нагальна потреба у зміцненні компетенції правоохоронних та управлінських структур".

Українські держслужбовці пройшли навчання з відстеження криптовалютних транзакцій через різні блокчейни за використанням спеціалізованого аналітичного програмного забезпечення.

Ернст також зазначив, що українські можновладці вже проходили подібні семінари з крипторозслідувань і що ОБСЄ "продовжуватиме підтримувати зусилля України у боротьбі з відмиванням грошей, насамперед через віртуальні активи та криптовалюти" в рамках проекту "Інноваційні політичні рішення для мінімізації ризиків відмивання грошей, отриманих внаслідок використання віртуальних активів".

Фінансування проекту, спеціально створеного для зниження кримінальних корупційних злочинів, спричинених віртуальними активами та криптовалютами в таких країнах як: Грузія, Молдова та Україна, здійснюється за підтримки США, Великобританія, Німеччина, Румунія та Польща.

Нещодавно емітент стейблкоінів Tether в рамках співпраці з українськими та ізраїльськими правоохоронними органами заморозив 32 адреси, які були потенційно пов'язані з терористичною діяльністю.

"Всупереч розповсюдженій думці, криптовалютні транзакції не є абсолютно анонімними; однак, це не так: вони є найбільш відстежуваними активами", - заявив генеральний директор Tether Паоло Ардойно, коментуючи прозорість, яку пропонує крипто-екосистема.