Солана виріс на 26% за тиждень, незважаючи на перестороги щодо розпродажу валюти

Solana піднявся на 11% 27 жовтня і є одним з найпопулярніших криптоактивів цього року з динамікою зростання в 170%.

Стурбованість інвесторів з приводу розпродажу токенів FTX була завищеною, зазначає аналітик IntoTheBlock.

Зростання популярності мережі Solana, масове надходження коштів у фонди цифрових активів і нещодавнє технологічне оновлення також, вірогідно, стали поштовхом зростанню курсу криптовалюти.

У п'ятницю Solana (SOL) подорожчала ще на 11%, продовжуючи опережати решту учасників крипторинку і незважаючи на можливі побоювання щодо потенційного розпродажу збанкрутілої кріптобіржі FTX.

За оцінкою CoinDesk, з урахуванням поточного збільшення, криптовалюта подорожчала на цьому тижні більш ніж на 26%. В той час, як лідери крипторинку Біткоін (BTC) та Ефір (ETH) зросли на 10% та 3% відповідно за той самий період часу. Індекс крипторинку CoinDesk Market Index (CMI) зріс на 8%.

"Це одна з найпотужніших активностей з купівлі, яку ми спостерігали з липня", - розповів CoinDesk Девід Шаттлворт, дослідницький партнер Anagram і колишній керуючий директор Binance Labs.

В чому секрет зростання вартості SOL?

Приріст, що спостерігався на минулому тижні, доповнив приголомшливе повернення SOL як одного з найефективніших цифрових активів цього року з ростом на 170% з початку року. І це після того, як наприкінці 2022 року майбутнє Solana було під питанням після вражаючого падіння Сема Бенкмана-Фріда - одного з найбільших прихильників та інвесторів екосистеми.

Водночас, минулого місяця американський суд з питань банкрутства надав FTX-Alameda дозвіл на ліквідацію своїх криптовалютних активів, які включали резерв Солани на суму $1,16 млрд станом на кінець літа, що спричинило хвилю стурбованості з приводу можливого масового скидання токенів SOL на ринок.

"Alameda FUD виявилася менш загрозливою, ніж прогнозувалося", - прокоментував CoinDesk керівник відділу досліджень IntoTheBlock Лукас Оутумуро (Lucas Outumuro).

Нагадаємо, що минулого тижня фонд FTX наклав арешт на приблизно 5,5 млн SOL на суму $122 млн, що послабило настрої інвесторів.

Оутумуро також відзначив технічний прорив SOL проти ETH, який міг сприяти ралі.

нвестори, тим часом, почали активно інвестувати в фонди, орієнтовані на Солану, повідомив керуючий активами CoinShares, з обсягом чистого прибутку в 24 мільйони доларів США. Це був найбільший тижневий приплив з березня 2022 року, оскільки SOL впевнено позиціонує себе як кращий альткоін", - заявив глава дослідницького відділу CoinShares Джеймс Баттерфілл.

Блокчейн Solana користувався зростаючою активністю в мережі протягом останніх тижнів, відзначили в четвер дослідники 21Shares, що займаються управлінням цифровими активами, в звіті з посиланням на дані блокчейну від The Block.

В аналізі також зазначається, що нещодавно Solana активувала технологічне оновлення, яке знизило вимоги до апаратного забезпечення систем валідації та додало можливість додаткового шифрування транзакцій з нульовим рівнем довіри.