Огляд USDT гаманців: що обрати для зберігання Tether
Tether — перший і найвідоміший стейблкоїн і третя за популярністю криптовалюта у світі. USDT був випущений у 2015 році, а сьогодні є одним з ключових гравців світового крипторинку. Цей токен фактично усуває основні проблеми класичних криптовалют — високу волатильність і відсутність забезпеченості реальними грошима.
Tether стабільно залишається одним із самих популярних цифрових активів серед трейдерів і інвесторів — станом на початок листопада 2024 року USDT посідає 3 місце у світі за обсягом ринкової капіталізації з показником $120 млрд. Токен поступається лише таким гігантам ринку як Біткоїн і Ефіріум, а за рівнем щоденного обʼєму торгів є безумовним лідером серед усіх цифрових активів з показником $65 млрд.
Вибір правильного та надійного гаманця стає принципово важливим, коли мова йде про зберігання USDT. І ось чому:
гаманець допомагає захистити ваші криптоінвестиції;
цей інструмент пропонує простий і зручний інтерфейс для управління вашими активами;
від вибраного сховища залежить рівень вашого контролю над грошима;
деякі гаманці мають більше можливостей для відновлення втраченого доступу;
різні криптосховища підтримують різну кількість монет і інтеграцій.
Сьогодні ми говоримо про зберігання після купівлі USDT. В нашому матеріалі — все про типи криптосховищ, огляд найкращих USDT-гаманців, інструкція з виводу токенів на банківську картку за допомогою нашого сервісу Scanbit.
Типи гаманців
Отже, які є класифікації криптосховищ і які бувають типи USDT-гаманців?
За типом управління активами — централізовані та децентралізовані.
За способом зберігання ключів — кастодіальні та некастодіальні.
За платформою та пристроєм — десктопні, мобільні, веб, апаратні, паперові.
За підключенням до інтернету — гарячі та холодні.
За принципом роботи з блокчейном — товсті та тонкі.
За функціональними можливостями — з мультипідписом, з пасивним заробітком, з технологією HD.
Розглянемо окремо кожен тип Tether-гаманця, проаналізуємо їхні особливості та переваги, які вони пропонують для користувачів.
Централізовані гаманці. Такі USDT-сховища є програмами, якими управляють сторонні особи — вони мають доступ до активів. Гаманці цього типу є найкращим рішенням для початківців і для користувачів, які зберігають небагато крипти.
Децентралізовані гаманці. Ці Tether-гаманці передбачають абсолютну приватність і повне управління активами виключно зі сторони користувачів — ключі зберігаються тільки у власників. Такі сховища підходять для професійних користувачів з досвідом.
Кастодіальні гаманці. Такі USDT-гаманці передбачають наявність доступу до приватних ключів і активів користувачів, а також контроль над ними. Головне тут — обрати перевірений і надійний сервіс, якому ви можете довірити свої гроші.
Некастодіальні гаманці. Ці Tether-сховища не мають доступу до ключів і активів користувачів — за зберігання повністю відповідальні власники. Такі гаманці пропонують анонімність і приватність, але вимагають великої відповідальності.
Десктопні гаманці. Цей тип USDT-криптосховищ фактично є програмним забезпеченням, яке встановлюється на компʼютер. Користувачі мають забезпечити надійний захист пристрою і встановити хорошу антивірусну програму.
Мобільні гаманці. Такі Tether-гаманці призначені для смартфонів і надають доступ до активів через мобільні додатки. Це дуже зручно, але варто памʼятати про ризики, повʼязані з втратою пристрою, витоком даних, хакерськими атаками.
Вебгаманці. Для користування цими USDT-сховищами не потрібно встановлювати додатки або програмні забезпечення — вони працюють через браузери. Такі гаманці мають невисокий рівень захисту та високий ризик атак і не підійдуть для професійних користувачів і активних трейдерів.
Апаратні гаманці. Tether-гаманці цього типу є окремими фізичними пристроями, які працюють без виходу в мережу. Такі сховища недешеві, але вони є максимально безпечними, пропонують найкращий рівень захисту та низькі ризики зламу або втрати активів.
Паперові гаманці. Це USDT-сховище фактично є не гаманцем, а лише методом зберігання його адреси. Такий аркуш паперу містить QR-код з адресою зберігання активів — його потрібно просто відсканувати для здійснення транзакції.
Гарячі гаманці. Ці Tether-гаманці перманентно підключені до інтернету — ними можна користуватися в будь-якому місці, де є доступ до мережі. Таке сховище є найкращим рішенням для активних користувачів, які часто здійснюють криптотранзакції, але може мати потенційні ризики, повʼязані з безпекою, блокуванням або втратою доступу.
Холодні гаманці. Такі USDT-сховища є пристроями, які працюють без підключення до мережі та найчастіше являють собою апаратні гаманці. Цей тип криптогаманців не дуже зручний і дорогий, але він є найбезпечнішим і найкраще підходить для довгострокового зберігання великої кількості активів.
Товсті гаманці. Ці Tether-гаманці є найнадійнішими, надають користувачам повний контроль над безпекою активів і не зберігають ключі. Вони самостійно завантажують всі блоки без третьої сторони та пропонують тим самим підвищений рівень безпеки.
Тонкі гаманці. USDT-сховища цього типу працюють без завантаження блоків, а дані отримуються з сервера. Недоліком є участь у перевірках третьої сторони, що негативно впливає на безпеку та захищеність активів.
Гаманці з мультипідписом. Такі криптогаманці мають кілька закритих ключів, забезпечуючи доступ до активів одразу двом або більше власникам. Цей тип сховищ є найкращим рішенням для управління спільними монетами — щоб отримати доступ до криптовалюти, всі власники ключів мають обʼєднатися.
Гаманці з пасивним заробітком. Ці сховища пропонують можливості для стейкінгу — отримання винагороди за зберігання активів. Розмір прибутку залежить від обʼєму монет на гаманці, а головна умова — не виводити активи зі сховища.
Гаманці з технологією HD. Гаманці такого типу можуть створювати необмежену кількість ключів, які підпорядковуються основному ключу. Таке криптосховище є чудовим рішенням для інвесторів, які активно купують різні цифрові активи, — кожна інвестиція є окремою транзакцією з новим відкритим і новим закритим ключем.
Де зберігати USDT: огляд гаманців
Розглянемо найкращі Tether-гаманці за версією нашої редакції: переваги, недоліки та ключові особливості.
MetaMask
Це сховище є програмним гаманцем, який долає розрив між вашим веббраузером і блокчейном Ethereum. MetaMask є своєрідним цифровим шлюзом у світ крипти, доступним через просте розширення браузера для Chrome, Firefox і Brave.
Переваги:
зручний інтерфейс і зрозуміла навігація;
проста інтеграція з dApps;
сумісність з апаратними гаманцями;
відкритий вихідний код.
Недоліки:
підтримка виключно блокчейну Ethereum;
відсутність 2FA/multisig;
ризики, пов’язані з шахрайськими та фішинговими атаками.
Ключові особливості:
тип гаманця: гарячий гаманець (веб і мобільний);
комісія за депозит/виведення USDT: gas fees;
доступні криптовалюти: будь-які токени на основі ETH;
вбудовані розширені інструменти торгівлі: MetaMask Swap для обміну токенів;
криптообмін: так.
Coinomi
Coinomi — це універсальний мультивалютний гаманець, який підтримує сотні блокчейн-активів і різноманітні функції, призначені для початківців і професіоналів. Сховище робить сильний аспект на безпеку, впроваджує надійні методи безпеки та має широку підтримку.
Переваги:
широкий вибір криптовалют;
інтегрований браузер dApp;
потужні методи захисту;
вбудована підтримка SegWit.
Недоліки:
немає інтеграції з апаратним гаманцем;
не відкритий код.
Ключові особливості:
тип гаманця: десктопний і мобільний;
комісія за депозит/виведення USDT: немає;
доступні криптовалюти: 1700+;
вбудовані розширені інструменти торгівлі: обмінники Changelly та ShapeShift, а також Binance DEX для торгівлі токенами BEP2;
криптообмін: так.
Trust Wallet
Trust Wallet — це гаманець Web3, який дозволяє купувати, продавати та обмінювати криптовалюту, отримувати винагороди, керувати NFT і відкривати DApps. Існують мобільні та браузерні версії розширення.
Переваги:
доступ до децентралізованих програм Web3 (dApps) і протоколів DeFi;
підтримка NFT і доступ до ринків NFT;
особисті дані не потрібні.
Недоліки:
розширені функції можуть бути складними для початківців;
більшість монет підтримуються лише на мобільних пристроях.
Ключові особливості:
тип гаманця: гарячий програмний гаманець;
комісія за депозит/виведення USDT: немає;
доступні криптовалюти: понад 10 млн активів;
вбудовані розширені інструменти торгівлі: торгові боти, інструменти стекінгу;
криптообмін: так.
Ledger
Апаратні гаманці Ledger мають три типи: Ledger Nano S Plus, Ledger Nano X і Ledger Stax. Найпопулярнішим є Ledger Nano X, який підтримує понад 1800 криптовалют, працює на iOS, Android і Windows, а також має власну ОС Blockchain Ledger.
Переваги:
мобільний додаток Ledger Live;
високий рівень безпеки;
висока місткість сховища;
Bluetooth зʼєднання.
Недоліки:
висока вартість;
складне налаштування.
Ключові особливості:
тип гаманця: холодний апаратний гаманець;
комісія за депозит/виведення USDT: залежить від сторонніх постачальників;
доступні криптовалюти: 1800+;
вбудовані розширені інструменти торгівлі: немає;
криптообмін: ні;
ціна: €79,00-285,00.
OKX wallet
OKX є універсальним багатоланцюжковим криптогаманцем для різних платформ, який пропонує чудові можливості для отримання пасивного доходу. Крім того, гаманець OKX має інтегрований ринок NFT для додаткової зручності.
Переваги:
широкий вибір криптовалют і торгових пар;
різноманітний набір передових торгових інструментів;
низькі торгові комісії.
Недоліки:
невизначеність у регулюванні;
відсутність захисту депозитів.
Ключові особливості:
тип гаманця: некастодіальний гаманець;
комісія за депозит/виведення USDT: немає;
доступні криптовалюти: 3000+;
вбудовані розширені інструменти торгівлі: OCO-ордери, брекет-ордери, трейлінгові стоп-лімітні ордери, розширені типи ордерів, API, маржинальна торгівля та детальна історія торгів;
криптообмін: так.
OmniWallet
OmniWallet — вебгаманець для зберігання токенів USDT за протоколом Omni. Криптосховище є порівняно зручним і простим у використанні, а для роботи з ним не треба встановлювати жодних програм.
Переваги:
відсутність необхідності завантажувати програмне забезпечення;
дизайн з відкритим кодом;
зберігання приватного ключа на сервері в зашифрованому вигляді.
Недоліки:
обмеженість мультивалютної підтримки;
обмеженість додаткового функціоналу;
не дуже орієнтований на користувача інтерфейс.
Ключові особливості:
тип гаманця: вебгаманець;
комісія за депозит/виведення USDT: варіюється залежно від навантаження мережі;
доступні криптовалюти: Tether та інші активи на протоколі Omni Layer;
вбудовані розширені інструменти торгівлі: немає;
криптообмін: ні.
Kraken
Kraken Wallet — це потужний гаманець, створений для підключення користувачів до децентралізованої мережі — безпечно та надійно. Цей інструмент дозволяє зберігати та керувати всіма активами, NFT і декількома гаманцями в одному місці.
Переваги:
високий рівень безпеки;
уніфікований багатоканальний доступ;
абсолютна приватність;
повна автономність.
Недоліки:
комісія за виведення активів;
обмежений контроль за ключами;
обмежений доступ у деяких країнах.
Ключові особливості:
тип гаманця: кастодіальний гаманець і некастодіальний гаманець;
комісія за депозит/виведення USDT: 0 USDT за депозит і 5 USDT за виведення;
доступні криптовалюти: 2000+;
вбудовані розширені інструменти торгівлі: маржинальна торгівля, ф’ючерси, OTC-трейдинг, API для інтеграції зі сторонніми сервісами;
криптообмін: так.
Як вивести USDT на банківську картку
Ось наша покрокова інструкція для виводу Tether з гаманця на банківську картку за допомогою сервісу Scanbit.
Переходимо на сторінку купівлі USDT за гривні.
Вказуємо суму транзакції та напрямок обміну — за замовчуванням моніторинг підбирає обмінники для роботи з гривнею. Якщо ви хочете вивести USDT в іншу валюту, зазначте це.
Ознайомтеся з рейтингом найкращих обмінників за версією Scanbit і відсортуйте їх за параметром надійності або вигідності.
Виберіть перевірений обмінник з високим рейтингом від сервісу Scanbit, прочитайте розгорнуту інформацію та ознайомтеся з відгуками користувачів.